Tournament Results

England North Regional Final

14th July 2019

Boys 11-12

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Benjamin Waite Howley Hall 29 29 View
2 Alfie Baldwin Wilton golf club 29 29 View
3 Joe Alderson 29 29 View
4 Tom Irvine High Legh Park 29 29 View
5 Brooklyn Smith Southport & Ainsdale 30 30 View
6 Aaron Mohun Mauritius Gymkhana Club 30 30 View
7 James Robertson Woodsome Hall Golf Club 30 30 View
8 Nairn Barclay Hexham 32 32 View
9 Solomon Canning Eaglescliffe 32 32 View
10 Oliver Butts Matfen Hall 33 33 View
11 Jaxon Fletcher Hartlepool 34 34 View
12 Corralis Delaney Royal Lytham & St Anne’s 34 34 View
13 Thomas Newton Rudding Park Golf Club 35 35 View
14 Alfie Arnold Houldsworth Golf Club 35 35 View
15 Max Hollinghurst Scarthingwell 36 36 View
16 Ellis Carpenter worsley 39 39 View
17 Charlie Jagger Willow Valley Golf 39 39 View
View finalists

Boys 5-6

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Johnny Hughes West Derby 36 36 View
2 Callum Akester Hessle golf club 36 36 View
3 Louis OConnor Formby Hall 42 42 View
4 Ronak Alwala Bourn Golf Club 43 43 View
5 Charlie Evans Woodsome Hall Golf Club 49 49 View
6 Stanley Lynch Adlington Golf Centre 50 50 View
7 Tommy Ellis Southport Golf Academy 52 52 View
8 Zak Khan 57 57 View
View finalists

Boys 7-8

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Tom Kennedy 31 31 View
2 William Hardcastle Hart Common 34 34 View
3 Eddie Claughton Leeds Golf Centre 36 36 View
4 Ricky Mohun Mauritius Gymkhana Club 36 36 View
5 Seth Smith Oulton Hall 37 37 View
6 Eddie Bergenstjerna Ramside 37 37 View
7 Logan Barclay Hexham 40 40 View
8 Toby Meehan Leeds Golf Centre 46 46 View
View finalists

Boys 9-10

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Oliver Strang Moor Allerton Golf Club 30 30 View
2 Sam McIntyre Oulton Hall 30 30 View
3 Carl Daniel Agapito Belton Woods 30 30 View
4 Ewan Mackenzie Cottingham Parks Golf Club 31 31 View
5 Luke walton 32 32 View
6 Alexander Boyes Eaglescliffe 32 32 View
7 George Crompton The West Lancashire Golf Club 32 32 View
8 Aiden Cuartero Phoenix golf club 32 32 View
9 Tom Hartshorne Rockliffe Hall Golf club 33 33 View
10 Zac Clarke Hillside Golf Club 33 33 View
11 Gustav Bergenstjerna Ramside 33 33 View
12 Nathan Buchanan Matfen Hall 33 33 View
13 William Jefferson Wilton golf club 36 36 View
14 Archie Palmer Close House 36 36 View
15 Elliot Moon wearside golf club 37 37 View
16 George Carpenter worsley 37 37 View
17 Ethan Smiles Heworth Golf Club 41 41 View
18 Callum Woolley Crewe Golf Club 43 43 View
19 Ethan Battye Woodsome Hall Golf Club 44 44 View
View finalists

Girls 11-12

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Sadie Adams Burnley Golf Club 29 29 View
2 Charlotte Naughton Matfen Hall 30 30 View
3 Isabella Taylor-Stokes styal 31 31 View
4 Grace Lambert Hessle golf club 38 38 View
5 Jamie Elizabeth Hand 45 45 View
View finalists

Girls 5-8

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Izzy Stokes Stokesley golf club 36 36 View
2 Morgan Bollan Crewe Golf Club 40 40 View
3 Autumn Buchanan Matfen Hall 44 44 View
View finalists

Girls 9-10

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Grace Gill Garforth golf club 33 33 View
2 Amy Burton Wynyard 35 35 View
3 Evie-Grace McNeil Chesterfield Golf Club 36 36 View
4 Sophie Clafton Wallasey GC 38 38 View
5 Lilly Anderson Hornsea golf club 40 40 View
6 Abida Shazad Rudding Park Golf Club 44 44 View
7 Katie Westy Seaton Carew 50 50 View
View finalists