England East Regional Final

Venue Details:

Cambridge Lakes Golf Course

Trumpington Road

Cambridge

England

CB2 8FA

http://www.cambridgelakes.co.uk/

T: 01223 324242

_______________________________________________

Where to report on the day: Clubhouse Reception on First Tee

Tee Times: 10 am -

Practice Area: Yes

Food & Beverages: Snacks & Drinks Only

Hire Equipment: Trolleys Only

Changing Facilities: No

Dress Code: Casual


Boys 11-12

Cambridge Lake Yellow B7-12 & G9-12

Hole123456789
Yardage941061171211268611798142
Par333333333

Girls 11-12

Cambridge Lake Yellow B7-12 & G9-12

Hole123456789
Yardage941061171211268611798142
Par333333333

Boys 9-10

Cambridge Lake Yellow B7-12 & G9-12

Hole123456789
Yardage941061171211268611798142
Par333333333

Girls 9-10

Cambridge Lake Yellow B7-12 & G9-12

Hole123456789
Yardage941061171211268611798142
Par333333333

Boys 7-8

Cambridge Lake Yellow B7-12 & G9-12

Hole123456789
Yardage941061171211268611798142
Par333333333

Girls 5-8

Cambridge Lake Red B5-6 & G5-8

Hole123456789
Yardage827582731097910196103
Par333333333

Boys 5-6

Cambridge Lake Red B5-6 & G5-8

Hole123456789
Yardage827582731097910196103
Par333333333
NameClubAge on 1st September 2019GradeGender
Zohan Malik West herts golf club 10 Boys 9-10 male
Zoe Wright Ipswich Golf Club 9 Girls 9-10 female
zoe mclean-tattan ROMFORD GC 11 Girls 11-12 female
Vikram Singh Bedfordshire Golf Club 12 Boys 11-12 male
Toby Chahrvin Fulwell Golf Club 7 Boys 7-8 male
Tessa Hardy 10 Girls 9-10 female
Teo Rasteiro Westerham 6 Boys 5-6 male
Sebastian Duffield Windlesham 7 Boys 7-8 male
Sam Mutucumarana Kingsway, Melbourn 6 Boys 5-6 male
Ruby Tregale Great Yarmouth & Caister Golf Club 8 Girls 5-8 female
Ronak Alwala Bourn Golf Club 6 Boys 5-6 male
Rohan Neat Ely City Golf Club 11 Boys 11-12 male
Ria Prabhakar West Essex GC 10 Girls 9-10 female
Renoa Azmir Thorndon Park 12 Girls 11-12 female
Patrick Coffey Woodbridge Golf Club 11 Boys 11-12 male
Patrick Chenu Chelsfield lakes 10 Boys 9-10 male
Ollie Teague Formby Hall 7 Boys 7-8 male
Nicholas Curran 10 Boys 9-10 male
Niall Lenaghan haverhill gc 7 Boys 7-8 male
Monty Holcombe Walton Heath Golf Club 12 Boys 11-12 male
Mihir Pasura Moor Park Golf Club 6 Boys 5-6 male
Miel Bopiah Windlesham 12 Girls 11-12 female
Maya Mahadeva Kingsway, Melbourn 12 Girls 11-12 female
Matthew Russell 8 Boys 7-8 male
Marcus Karim Chesfield Downs / Knebworth 5 Boys 5-6 male
Luke Gilding Royal Norwich golf club 9 Boys 9-10 male
Luca Alderson Poult Wood 12 Boys 11-12 male
Livio Johnson 10 Boys 9-10 male
Leo Boniface Cuddington Golf Club 6 Boys 5-6 male
Justin Chenu Chelsfield lakes 9 Boys 9-10 male
Jules Hardy Colne Valley Golf Club 12 Boys 11-12 male
Josie Knights Ipswich Golf Club 9 Girls 9-10 female
Joseph Sidwell Chelmsford 11 Boys 11-12 male
Jasmine Kandlekar 12 Girls 11-12 female
James sadler Ipswich Golf Club 9 Boys 9-10 male
James Laws Ipswich Golf Club 10 Boys 9-10 male
Imogen Potter Diss golf club 9 Girls 9-10 female
Hayden Norman ROMFORD GC 10 Boys 9-10 male
Harry Howell The Gog Magog Golf Club 11 Boys 11-12 male
Harry Burr Diss golf club 11 Boys 11-12 male
Ethan Wood Ingrebourne Links Golf Club 9 Boys 9-10 male
Enzo Johnson Ufford Park 12 Boys 11-12 male
Emma Russell 10 Girls 9-10 female
Eisa Nawaz West herts golf club 7 Boys 7-8 male
Dominic McKenna Essendon Country Club 8 Boys 7-8 male
Dennis Baxter-Ashworth 8 Boys 7-8 male
Carl Daniel Agapito Belton Woods 10 Boys 9-10 male
Bradley Carver Searles 6 Boys 5-6 male
Betsy Laws Ipswich Golf Club 8 Girls 5-8 female
Aryan Alwala Bourn Golf Club 9 Boys 9-10 male
Arthur Leeder dereham 9 Boys 9-10 male
Archie Thorogood Elsenham Golf and Leisure 11 Boys 11-12 male
Alfred Burr Diss golf club 12 Boys 11-12 male
Alfie Moy East Herts Golf Club 12 Boys 11-12 male
Alex Morrissey Bawburgh GC 12 Boys 11-12 male

England East Regional Final Timesheet - 2019-07-26

Player & Tee Times information
Boys 11-12 (Start Time: 10:00 End Time: 10:40)
Girls 11-12 (Start Time: 10:50 End Time: 11:00)
Boys 9-10 (Start Time: 11:10 End Time: 11:50)
Girls 9-10 (Start Time: 12:00 End Time: 12:10)
Boys 7-8 (Start Time: 12:20 End Time: 12:40)
Girls 5-8 (Start Time: 12:50 End Time: 12:50)
Boys 5-6 (Start Time: 13:00 End Time: 13:20)
%10:00
Tee Times Player 1 Player 2 Player 3
10:00 Vikram Singh Rohan Neat
10:10 Monty Holcombe Luca Alderson Patrick Coffey
10:20 Joseph Sidwell Harry Howell Jules Hardy
10:30 Enzo Johnson Archie Thorogood Harry Burr
10:40 Alfie Moy Alex Morrissey Alfred Burr
10:50 zoe mclean-tattan Renoa Azmir
11:00 Jasmine Kandlekar Miel Bopiah Maya Mahadeva
11:10 Patrick Chenu Zohan Malik
11:20 Nicholas Curran Luke Gilding
11:30 Justin Chenu James Sadler Livio Johnson
11:40 Hayden Norman Ethan Wood James Laws
11:50 Aryan Alwala Arthur Leeder Carl Daniel Agapito
12:00 Zoe Wright Tessa Hardy Ria Prabhakar
12:10 Josie Knights Imogen Potter Emma Russell
12:20 Toby Chahrvin Sebastian Duffield Ollie Teague
12:30 Niall Lenaghan Matthew Russell
12:40 Eisa Nawaz Dominic McKenna Dennis Baxter-Ashworth
12:50 Ruby Tregale Betsy Laws
13:00 Teo Rasteiro Sam Mutucumarana
13:10 Mihir Pasura Ronak Alwala
13:20 Bradley Carver Leo Boniface Marcus Karim
13:30
13:40
13:50
14:00
14:10
14:20
14:30
14:40
14:50
15:00
15:10
15:20
15:30
15:40
15:50
16:00
16:10
16:20
16:30
16:40
16:50
17:00
17:10
17:20
17:30
17:40
17:50
18:00
18:10
18:20
18:30
18:40
18:50
19:00

Boys 11-12

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Patrick Coffey Woodbridge Golf Club 26 26 View
2 Joseph Sidwell Chelmsford 28 28 View
3 Harry Howell The Gog Magog Golf Club 28 28 View
4 Rohan Neat Ely City Golf Club 29 29 View
5 Monty Holcombe Walton Heath Golf Club 30 30 View
6 Vikram Singh Bedfordshire Golf Club 32 32 View
7 Enzo Johnson Ufford Park 33 33 View
8 Harry Burr Diss golf club 34 34 View
9 Luca Alderson Poult Wood 35 35 View
10 Archie Thorogood Elsenham Golf and Leisure 35 35 View
11 Jules Hardy Colne Valley Golf Club 35 35 View
12 Alfie Moy East Herts Golf Club 35 35 View
13 Alex Morrissey Bawburgh GC 40 40 View
14 Alfred Burr Diss golf club 42 42 View
View finalists

Girls 11-12

# Name Club Round 1 Score Total View
1 zoe mclean-tattan ROMFORD GC 31 31 View
2 Jasmine Kandlekar 32 32 View
3 Renoa Azmir Thorndon Park 32 32 View
4 Miel Bopiah Windlesham 40 40 View
5 Maya Mahadeva Kingsway, Melbourn 41 41 View
View finalists

Boys 9-10

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Patrick Chenu Chelsfield lakes 31 31 View
2 Justin Chenu Chelsfield lakes 31 31 View
3 Nicholas Curran 33 33 View
4 Arthur Leeder dereham 33 33 View
5 Hayden Norman ROMFORD GC 33 33 View
6 Aryan Alwala Bourn Golf Club 35 35 View
7 James sadler Ipswich Golf Club 36 36 View
8 Luke Gilding Royal Norwich golf club 41 41 View
9 Ethan Wood Ingrebourne Links Golf Club 43 43 View
10 Livio Johnson 46 46 View
View finalists

Girls 9-10

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Josie Knights Ipswich Golf Club 31 31 View
2 Imogen Potter Diss golf club 43 43 View
3 Tessa Hardy 54 54 View
4 Zoe Wright Ipswich Golf Club 59 59 View
View finalists

Boys 7-8

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Toby Chahrvin Fulwell Golf Club 32 32 View
2 Dominic McKenna Essendon Country Club 32 32 View
3 Dennis Baxter-Ashworth 42 42 View
4 Ollie Teague Formby Hall 44 44 View
5 Niall Lenaghan haverhill gc 44 44 View
6 Eisa Nawaz West herts golf club 44 44 View
View finalists

Girls 5-8

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Ruby Tregale Great Yarmouth & Caister Golf Club 40 40 View
View finalists

Boys 5-6

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Teo Rasteiro Westerham 33 33 View
2 Mihir Pasura Moor Park Golf Club 34 34 View
3 Leo Boniface Cuddington Golf Club 35 35 View
4 Ronak Alwala Bourn Golf Club 37 37 View
5 Sam Mutucumarana Kingsway, Melbourn 38 38 View
6 Bradley Carver Searles 38 38 View
View finalists
No photos at present for this tournament