Tournament Results

England East Regional Final

26th July 2019

Boys 11-12

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Patrick Coffey Woodbridge Golf Club 26 26 View
2 Joseph Sidwell Chelmsford 28 28 View
3 Harry Howell The Gog Magog Golf Club 28 28 View
4 Rohan Neat Ely City Golf Club 29 29 View
5 Monty Holcombe Walton Heath Golf Club 30 30 View
6 Vikram Singh Bedfordshire Golf Club 32 32 View
7 Enzo Johnson Ufford Park 33 33 View
8 Harry Burr Diss golf club 34 34 View
9 Luca Alderson Poult Wood 35 35 View
10 Archie Thorogood Elsenham Golf and Leisure 35 35 View
11 Jules Hardy Colne Valley Golf Club 35 35 View
12 Alfie Moy East Herts Golf Club 35 35 View
13 Alex Morrissey Bawburgh GC 40 40 View
14 Alfred Burr Diss golf club 42 42 View
View finalists

Boys 5-6

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Teo Rasteiro Westerham 33 33 View
2 Mihir Pasura Moor Park Golf Club 34 34 View
3 Leo Boniface Cuddington Golf Club 35 35 View
4 Ronak Alwala Bourn Golf Club 37 37 View
5 Sam Mutucumarana Kingsway, Melbourn 38 38 View
6 Bradley Carver Searles 38 38 View
View finalists

Boys 7-8

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Toby Chahrvin Fulwell Golf Club 32 32 View
2 Dominic McKenna Essendon Country Club 32 32 View
3 Dennis Baxter-Ashworth 42 42 View
4 Ollie Teague Formby Hall 44 44 View
5 Niall Lenaghan haverhill gc 44 44 View
6 Eisa Nawaz West herts golf club 44 44 View
View finalists

Boys 9-10

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Patrick Chenu Chelsfield lakes 31 31 View
2 Justin Chenu Chelsfield lakes 31 31 View
3 Nicholas Curran 33 33 View
4 Arthur Leeder dereham 33 33 View
5 Hayden Norman ROMFORD GC 33 33 View
6 Aryan Alwala Bourn Golf Club 35 35 View
7 James sadler Ipswich Golf Club 36 36 View
8 Luke Gilding Royal Norwich golf club 41 41 View
9 Ethan Wood Ingrebourne Links Golf Club 43 43 View
10 Livio Johnson 46 46 View
View finalists

Girls 11-12

# Name Club Round 1 Score Total View
1 zoe mclean-tattan ROMFORD GC 31 31 View
2 Jasmine Kandlekar 32 32 View
3 Renoa Azmir Thorndon Park 32 32 View
4 Miel Bopiah Windlesham 40 40 View
5 Maya Mahadeva Kingsway, Melbourn 41 41 View
View finalists

Girls 5-8

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Ruby Tregale Great Yarmouth & Caister Golf Club 40 40 View
View finalists

Girls 9-10

# Name Club Round 1 Score Total View
1 Josie Knights Ipswich Golf Club 31 31 View
2 Imogen Potter Diss golf club 43 43 View
3 Tessa Hardy 54 54 View
4 Zoe Wright Ipswich Golf Club 59 59 View
View finalists